Юридичний супровід розробки проєктів нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації громадських обʼєднань

Завершено: 24.11.2022

Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» в межах реалізації швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)» оголошує конкурс на юридичний супровід розробки проектів нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації громадських обʼєднань.

Програма EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва, спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій для вдосконалення якості врядування, покращення взаємодії влади та громадян та сприяння соціальним інноваціям в Україні.

З урахуванням багатоваріантності та багатофункціональності громадських обʼєднань, одним із напрямків вдосконалення електронної послуги з держаної реєстрації громадських обʼєднань є забезпечення можливості самостійно визначати мету, завдання та цілі організації під час розробки модельного статуту.

Для реалізації такої можливості виникає необхідність затвердити багатоваріантний модельний статут та порядок реєстрації громадської організації у електронній формі, у тому числі цифрового коду її модельного статуту, на рівні уряду.

У зв’язку з цим, оголошується конкурс на посаду експерта з надання послуг щодо юридичного супроводу розробки проектів нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації громадських обʼєднань.

Основні завдання:

 1. Розробка проекту модельного статуту громадського обʼєднання з організаційно-правовою формою громадська організація з урахуванням його багатоваріантності та багатофункціональності, а також можливості самостійно визначати мету, завдання та цілі організації.
 2. Розробка проекту постанови Кабінету Міністрів України про затвердження багатоваріантного модельного статуту.
 3. Підготовка проекту наказу Міністерства юстиції України про затвердження порядку реєстрації громадської організації у електронній формі та цифрового коду модельного статуту.
 4. Юридичний супровід погодження з зацікавленими сторонами  проектів нормативно-правових актів.
 5. Аналіз необхідності внесення змін до інших нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації громадських обʼєднань та розробка таких актів у разі необхідності.
 6. Проведення юридичної експертизи нормативної бази з питань державної реєстрації громадських обʼєднань.
 7. Підготовка аналітичних матеріалів щодо оцінки ризиків прийняття нормативних змін у сфері державної реєстрації громадських обʼєднань та їх впливу.
 8. Постійний моніторинг змін до нормативної бази у сфері державної реєстрації громадських обʼєднань.
 9. Комунікація з зацікавленими сторонами.

Критерії відбору:

 • досвід виконання аналогічних завдань (надання зразків розроблених раніше проєктів нормативно-правових актів є обов’язковим);
 • юридична освіта.

Терміни та адреса подання резюме:

Будь ласка, надішліть резюме та портфоліо (зі зразками проєктів нормативно-правових актів) на електронну адресу [email protected] не пізніше 24 листопада 2022 року. У темі листа прохання зазначити “Юридичний супровід”. 

Адреса: Програма EGAP, Фонд Східна Європа вул. Саксаганського 96, 5 поверх, офіс 508 Київ, 01032 Україна.
Контактна інформація: Марія Соколова, старший фахівець із закупівель Фонду Східна Європа в межах Програми EGAP, [email protected].